بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
ظروف یکبار مصرف

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی تجزیه پذیر

فرآیند تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی تجزیه پذیر

فرایند تولید گرانول گیاهی :

در این مرحله مخلوط تهیه شده از نشاسته ذرت و مواد افزودنی در میکسر حرارتی به صورت کامپاند یکنواخت و هموژن در می آید. به نشاسته ی ذرت اصلاح شده، مواد افزودنی چون موم عسل، اسیدهای چرب گیاهی، بیزوواکس و سلولز و … جهت ارتقاء خواص فیزیکی پلیمر چون براقیت، نرمی و مقاومت حرارتی اضافه می گردد و پس از مخلوط شدن کامل در میکسرهای حرارتی ویژه به صورت گرانول در آمده و به بخش اکستروژن منتقل می گردد .

فرایند تولید ورق گیاهی زیست تخریب پذیر :

در مرحله بعد، مستربچ تهیه شده در مرحله قبل، وارد یک اکسترودر خاص با طراحی ویژه مارپیچ و سیلندر مختص پلیمرهای گیاهی شده و پس از اکستروژن کامل از هد دستگاه (t-die) به صورت ورق خارج و وارد سیستم کلندر می گردد. در کلندرها ورق تعیین ضخامت شده و پس از پرس خوردن و کاهش دما به صورت رول جمع آوری می گردند. رول ورق گیاهی با عرض مناسب بسته بندی و آماده ارسال به بخش دستگاه ترمو فرمینگ یا تولید انواع ظروف بسته بندی می گردد .

تولید انواع ظروف بسته بندی زیست تخریب پذیر :

در این بخش ورق تهیه شده با ضخامت و پهنای معین وارد دستگاه ترموفرمینگ و وکیوم فرمینگ می گردد . در این دستگاه ورق در کوره حرارتی ابتدا تا دمای ۸۰ درجه سانتیگراد پیش گرم و سپس در گرمکن اصلی به دمای حدود ۱۲۰ درجه می رسد. سپس ورق نرم شده وارد بخش قالب گیری شده و تحت خلاء ایجاد شده به فرم قالب در می آید و پس از فرمینگ برش خورده و بسته بندی نهایی ظروف انجام می گیرد .

میکس کردن نشاسته با سایر مواد افزودنی :

در این بخش نشاسته وارد میکسر دور بالایی می گردد. سایر مواد افزودنی در این مرحله به آن افزوده می شود و عمل میکسینگ تحت دما و فرآیند مشخصی صورت می گیرد .

بعد از اینکه میکسینگ با شرایط کنترل شده در زمان مشخص انجام گردید، طی یک پروسه دمایی مشخص خنک شده و به صورت گرانول اولیه از دستگاه خارج شده و به سمت دستگاه اکسترودر هدایت می گردد.

اکسترود کردن و تولید شیت :

نشاسته ای که در مرحله قبل توسط دستگاه میکسر خاص به گرانول اولیه تبدیل گردید وارد این دستگاه می گردد . در این اکسترودر نیز که از حساسیت منحصر به فردی برخوردار است تحت شرایط کنترل شده گرانول حرارت داده می شود و اکسترود می گردد، سپس با عبور از بین غلتک های دقیق تبدیل به ورق می گردد و سپس ورق تولید شده با دستگاه رول کن تبدیل به رول می گردد که می تواند به همین صورت به انبار رول ها منتقل شود یا مستقیما به کنار دستگاه وکیوم فرمینگ یا پرشر فرمینگ برای تبدیل شدن به ظروف یا سایر قطعاتی که توسط فرآیند وکیوم یا پرشر تولید می گردند انتقال داده شود.

تولید ظروف :

شیت هایی که در مرحله قبل تولید گردید به کنار دستگاه وکیوم فرمینگ یا پرشر فرمینگ انتقال داده می شود . رول درون دستگاه قرار می گیرد و دستگاه به صورت اتوماتیک آن را باز کرده و به صورت مرحله ای به درون می کشد . سپس طی فرآیند ایجاد خلا یا با ایجاد فشار مثبت توسط قالب های طراحی شده قطعات مختلف مانند بشقاب، کاسه، لیوان و سایر قطعات تولید می گردد .

برش لبه های اضافی و جدا کردن قطعات تولیدی از ورق ها :

در مرحله قبل از هر بخش از ورق به صورت همزمان چندین قطعه تولید می گردد که همه آنها در کنار هم قرار دارند و می بایستی توسط دستگاهی لبه های اضافی برش خورده و همچنین قطعات از هم جدا گردند که این عمل توسط دستگاه پانچ انجام می گردد.

بازیافت مواد :

پس از برش لبه های اضافی و جدا نمودن قطعات از یکدیگر، مواد اضافی دوباره وارد آسیاب ضایعات شده و مواد را آسیاب می نماید . این مواد دوباره به ابتدای خط تولید و نزد میکسرها هدایت می گردد، سپس با نشاسته و افزودنی ها به میزان مشخص مخلوط شده سپس مجددا پروسه تولید آغاز می گردد.

بسته بندی ظروف تولید شده :

پس از تولید، ظروف به بخش بسته بندی انتقال داده می شوند و عملیات بسته بندی انجام می شود .

ماشین آلات اصلی خط تولید شامل موارد زیر می شوند :

:: میکسر حرارتی تولید گرانول گیاهی

::اکسترودر دو مارپیچه تولید ورق گیاهی

:: دستگاه وکیوم فرمینگ و تولید ظروف گیاهی تخت مثل بشقاب، سینی و …

::دستگاه فرمینگ حرارتی و تولید ظروف گود مثل لیوان

:: دستگاه خشک کن مغناطیسی

:: دستگاه پانچینگ

:: دستگاه انتقال گرانول به قیف اکسترودر

:: دستگاه خردکن و بازیافت ضایعات

:: ست قالب ظروف گیاهی

نویسنده

admin