ظروف یکبار مصرف

فرهنگ سازی درباره ظروف یکبار مصرف فومی

شاید شما افسانه هایی درباره ظروف یکبارمصرف فومی و ظروف یکبارمصرف کاغذی و همچنین تاثیر آنها در محیط زیست شنیده باشید. هنگام قضاوت کردن درباره یک محصول و تاثیر آن بر محیط زیست، مهم است که در مورد کل چرخه عمر محصول تفکر کنید. تاثیر واقعی محیط زیستی محصول بایستی به درستی و در مقایسه با سایر محصولات پیشنهادی جایگزین اندازه گیری شود.

در واقع ظروف یکبار مصرف فومی در مقایسه عملکردی با ظروف یکبارمصرف کاغذی رد پای محیط زیستی کمتری از خود بر جای میگذارد

ظروف یکبار مصرف فومی در مقایسه با ظروف یکبار مصرف مشابه کاغذی دارای 60 در صد وزن کمتری می باشد

ساخت، استفاده و دفع ظروف یکبارمصرف فومی 35 درصد کمتر از ظروف یکبار مصرف کاغذی گازهای گلخانه ای تولید می نماید.

پس بیاموزیم در مورد بسیاری از مباحث بجای تصمیم گیری و قضاوت عجولانه نسبت به کشف حقایق اقدام نماییم.

فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از ظروف یکبارمصرف شرط لازم ولی کافی نیست

علاوه بر فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف می بایستی راهکارها و سازکارهای لازم جهت اجرای هرچه بهتر را فراهم نماییم.

با توجه به مصرف روز افزون محصولات پلاستیکی و با توجه به ارز آوری بسیار مطلوب صنعت پلاستیک از جمله ظروف یکبارمصرف، اشتغالزایی فراوان، افزایش سطح بهداشت و سلامت شهروندان، می بایستی نسبت به اتخاذ  تصمیمات منطقی، درست و با اجتناب از تشویش اذهان عمومی و پاک نمودن صورت مسئله از جمله عدم مصرف ظروف یکبارمصرف، نسبت به  ایجاد فضای مناسب کسب و کار، ايجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان مجاز و بهداشتی،آموزش مصرف صحیح  ظروف یکبار مصرف و کاربرد صحیح هر یک از ظروف تلاش نماییم.

ارائه راهکارهایی که فرهنگ سازی استفاده صحیح ظروف یکبارمصرف را ترویج نماید بسیار موثر و کارآمد است اما سایر دستگاههای دولتی و اجرایی می توانند با اجرای سیاست های مناسب نقش بسزایی در آموزش ایفا نمایند و نمی توان بار این مسئولیت خطیر را تنها به دوش شهروندان انداخت و می بایستی هر بخش مسئولیت و نقش خود را به نحو احسن اجرا نماید.

خرید آسانسور

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه