ظروف یکبار مصرف

مزایای ظروف یکبار مصرف

به دلایل بسیار زیادی دقت کنید که چرا پلاستیکی ها و خصوصآ ظروف یکبار مصرف به طور گسترده در اتفاقات و اجتماعات بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مزایای عمده در استفاده از ظروف یکبارمصرف، صرفا به این علت است که آنها بسیار اقتصادی هستند و استفاده از ظروف یکبارمصرف در جوامع امروزی با مشغله فراوان مردم بسیار آسان تر به نظر می آید.

بنظر می رسد یکی دیگر از مزایای استفاده از ظروف یکبار مصرف قابلیت بازیافت این گونه محصولات می باشد.اگر مصرف کنندگان ظروف یکبارمصرف پس از مصرف این ظروف نسبت به تفکیک آنها از سایر پسماندها اقدام نمایند و از طرفی مسئولان شهری جهت جمع آوری اینگونه پسماندهای ارزشمند، زیر ساخت های مناسب را فراهم نمایند بی گمان می توان حداکثر بهره را از مزایای این دستاورد بشری برد.

از طرفی بهترین گزینه بهداشتی برای استفاده مردم در محیط خارج از خانه ، ظروف یکبارمصرف می باشد به شرطی که مصرف کنندگان از رهاسازی ظروف یکبارمصرف در طبیعت خودداری نمایند.

وزن سبک و جابجایی و حمل آسان را میتوان از دیگر مزایای استتفاده از ظروف یکبار مصرف دانست

ظروف یکبارمصرف این قابلیت را دارند در صورت درخواست مصرف کننده بصورت بسیار راحت سفارشی تولید گردند. این مزیت در پروژه های تبلیغاتی و مناسبت های مختلف بسیار پرکاربرد و مورد اقبال مصرف کنندگان واقع گردیده است.

ارزش افزوده فراوان و ایجاد اشتغال بسیار با سرمایه کم از جمله مزایای توسعه ظروف یکبارمصرف می باشد.

وضعیت کشورهای منطقه و پتانسیل تولید ظروف یکبارمصرف در کشورمان باعث ارز آوری فراوان صنعت ظروف یکبار مصرف در کشور می باشد.

جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی در نتیجه ایجاد ارزش افزده از دیگر مزایای تولید ظروف یکبار مصرف می باشد.

در پایان یادآور می شویم فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف می بایستی توسط تمامی متولیان فرهنگی در دستور کار قرار گیرد زیرا در صورتی که مصرف کنندگان نسبت به نحوه استفاده صحیح از هرکدام از انواع ظروف یکبار مصرف مطلع و آگاه گردند نگرانی های بجای بهداشتی قطعا مرتفع خواهد شد.از طرفی می توان با تفکیک پسماند از مبدآ و آموزش عدم رهاسازی ظروف یکبارمصرف در طبیعت از فجایع زیست محیطی فاصله داشت و در عین حال از سایر مزایای ظروف یکبارمصرف به نحو مطلوب بهره برد.

خرید آسانسور

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه