بازیافت

راهکارهایی برای حفظ محیط زیست در سال نو

راهکارهایی برای حفظ محیط زیست در سال نو

هیچ تردیدی در تکرار برای چیزی که به نفع همه است وجود ندارد. این تصمیم سبز که عمل کردن به آن کار بسیار راحتی‌ می باشد ، ما را از عادت های اشتباه‌ ، که سازگار با محیط زیست نیستند ، دور خواهد کرد.

برای حفظ محیط زیست در سال نو سبز فکر کنیم

به یاد داشته باشید که کار‌های بزرگ اغلب با قدم‌های کوچک آغاز می شوند. سعی کنید فردی باشید که پسماندهای مضر را به محیط زیست خود وارد نکنید و از قطعنامه منع ورود زباله پلاستیکی به اقیانوس‌ها که توسط کشورهای عضو سازمان ملل متحد به امضا رسیده است ، حمایت ‌کنید. در این مقاله برخی‌ از فعالیت‌هایی‌ که به اجرای این تصمیم به شما کمک می کند مطرح می شود. این فعالیت‌ها باعث میشود که مقدار پول بیشتری را ذخیره کنید و رد پای کربن و میزان زباله‌های خانگی خود را کاهش دهید.

۱٫ استفاده روزمره از محصولات قابل بازیافت

در لیوان‌های مخصوص خود، قهوه و یا چای میل کنید و از نوشیدن در لیوان‌های کاغذی یا پلاستیکی که به سلامتی‌ شما آسیب رسانده و برای محیط زیست نیز بسیار مضر می باشند، خودداری کنید.

    • همواره از دستمال‌های پارچه‌ای که قابل شستشو و استفاده مجدد است برای تمیزکردن در خانه استفاده کنید.
    • بذر گیاه را در ظروفی مانند ظرف ماست و ظروف مشابه آن بکارید و زمانی که به اندازه کافی رشد کرد در زمین بکارید.
    • برای جمع آوری زباله ها می توانید از کیسه های پلاستیکی که به دلایل مختلف در منزل انبار می شود در سطل زباله استفاده کنید.
    • از خریداری محصولاتی که فکر می کنید بسته بندی خیلی زیادی دارند ، جلوگیری کنید .
    • استفاده از مواد شوینده‌ آلی ارزانتر و کم خطر مانند سرکه سفید ، جوش شیرین و عصاره لیمو (که پاک کننده خوبی برای لکه های چربی است) از راههای حفظ محیط زیست می باشد.
    • در اتومبیل یا ساک دستی خود از محصولاتی چون کیسه‌های خرید قابل بازیافت استفاده کنید. با مصرف نکردن یک کیسه پلاستیکی در هفته، هر خانواده ایرانی می‌تواند از مصرف حدودا بیش از ۸۰۰ میلیون کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کند.
بازگشت به لیست