بازیافت

زباله‌های خود را با محیط زیست سازگار کنید

زباله‌های خود را با محیط زیست سازگار کنید

فرایند بازیافت مهم است و نقش بسیار مهمی‌ را در توسعه پایدار ایفا می‌کند. لیکن از انرژی و منابع استفاده می‌کند. از این رو یک هزینه خالص زیست محیطی‌ در نظر گرفته می شود. بسیاری از محصولاتی که ما گمان می‌کنیم که » بازیافتی« هستند در واقع »بی‌ رویه« می باشند و حتی پس از بازیافت، ما کماکان با کیسه‌های زباله در سطل آشغال مان مواجه هستیم. در انگلستان هر خانوار سالانه یک تن زباله در سال تولید می‌کند که در مجموع به ۲۷ میلیون تن می‌رسد.

چگونه می توانیم همزمان زباله داشته باشیم و در عین حال با محیط زیست سازگار باشیم؟

صرف نظر از جستجوی محصولاتی که بازیافت می شوند سه راه دیگر نیز وجود دارد:

  1. استفاده از محصولاتی که می توانند مجددا مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال استفاده از ظروف نگهداری شیرینی جات، کیک‌ها و غیره و برای مصارف دیگر، استفاده از کیسه‌های خرید قابل استفاده مجدد.
  2. با راه اندازی مکانی برای کمپوست کردن پسماند هایمان در حیاط خلوتمان که در آن دستمال کاغذی، پوسته‌های تخم مرغ‌ها و غیره تبدیل به هوموس می شوند.
  3. مطمئن باشید که زباله‌های شما سازگار با محیط زیست است. این امر تنها در صورتی‌ امکان پذیر است که از محصولات زیست تخریب پذیر و کمپوست استفاده کنیم.
    این محصولات شامل ظروف یکبار مصرف گیاهی ، دستمال مرطوب، مواد پاک کننده و سایر مواردی که روزانه در مقیاسی قابل توجه توسط خانوار‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌باشد.

بسیاری از ظروف یکبار مصرف از فوم ساخته شده یا پوشیده شده از پلاستیک می باشند که هر دوی آنها نه تنها سمی بوده و برای سلامت انسان مضر می‌باشد، بلکه منجر به تولید زباله‌های سمی نیز می شوند. علاوه بر این، ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تنها یک بار قابل مصرف می باشند و پس از آن تبدیل به زباله می شوند. از آنجایی که این ظروف زیست تخریب پذیر نیستند، آن‌ها هرگز تجزیه نشده و از بین نمی روند. در نتیجه در مرکز دفن زباله دائماً اضافه شده و محیط زیست را آلوده می کنند. یک محصول زیست تخریب پذیر به سرعت تجزیه می شود و کمپوست آن تبدیل به یک محصول جانبی می شود که غنی از مواد معدنی است مانند مالچ‌ها که برای باغبانی ایده ال هستند.

ظروف نشاسته ذرت چگونه تولید می شوند؟

ذرت در مرحله اول به آرد و نشاسته تبدیل می شود. سپس نشاسته ذرت به همراه سایر مواد افزودنی و مقدار کمی پلی پروپیلن (PP) در میکسر‌های با دور بالا به صورت کامپاند یکنواخت درآمده و پس از آن در دستگاه اکسترودر به گرانول گیاهی تبدیل می شود. در مرحله بعد، گرانول به صورت ورق گیاهی درآمده و در نهایت در دستگاه‌های مختلف فرمینگ تبدیل به ظروف گیاهی در اشکال مختلف می شوند. PP جهت مقاوم نمودن ظروف در مقابل اب وحرارت اضافه می شود. پلی پروپیلن جذب نشاسته ذرت شده و در نتیجه بطور کامل همراه با نشاسته تجزیه خواهد گردید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه