پلاستیک

نکات رسیدن به اهداف توسعه پایدار در صنعت غذا

نکات رسیدن به اهداف توسعه پایدار در صنعت غذا

 • اندازه های مختلفی را در منو خود داشته باشید، از جمله غذای کودک، غذای ویژه، غذای مخصوص جلسات کاری و غیره. مسلما مشتریان شما از اینکه گزینه ای برای انتخاب مقادیر مختلف غذا دارند که باعث کاهش هدر رفت غذا در بشقاب هایشان می شود و در عین حال بهای اضافی بابت انتخاب وعده غذایی نمی پردازند از شما قدردانی خواهند کرد.
 • آن قسمتهایی از منو را که بیشتر با محیط زیست سازگار است (چه از لحاظ منبع تامین مواد اولیه و چه اشاره به استفاده از نوعی محصولات فصلی) را برجسته سازید.
 • اگر متوجه شدید که بعضی از مواد اولیه برای تولید غذا، به دلیل اینکه نمی توانید تا پایان مدت اعتبارشان از آن استفاده کنید دور ریز می شوند، عاقلانه تر است که ، در بسته بندی های کوچکتر خرید کنید.
 • مرکز کمپوست محلی خود را شناسایی کرده و باقیمانده غذای خود را به آنها تحویل دهید. این را بدانید که مواد غذایی باقیمانده در ظرف شما که به دلیل سفارش بیش از نیازتان در بشقاب شما باقی می ماند، به همراه زبالههای تر به مراکز دفن زباله ها رفته و توسط گاز متان (که یکی از مضرترین گازهای آسیب زننده به محیط زیست است) تجزیه می شود.
 • غذای باقیمانده خود را به موسسات خیریه اهدا کنید.
 • در آخر، از ظروف یکبار مصرف گیاهی مانند ظروف یکبار مصرف گیاهی به زیست استفاده کنید تا به راحتی با باقی مانده غذای شما تبدیل به کمپوست شوند.
 • با خرید ظروف گیاهی به زیست می توانید در میزان آبی که حین شستن ظروف مورد استفاده مصرف می شوند، صرفه جویی‌ نمایید.

برای حفظ توسعه پایدار باید تمامی جوانب موجود را در نظر گرفت و همگان از مقامات و سازمانها تا مصرف کنندگان در اجرای آن سهیم باشند. هر فردی که کسب و کار برایش مهم است و میخواهد به سود دهی کلانی دست یابد، این را در نظر دارد که زمانی که دولت بودجه برای حفظ انرژی و راهکارهای استفاده از منابع تجدید پذیر تخصیص می دهد، می تواند از فرصتهای بیشماری در راستای گسترش کسب و کار خود استفاده نماید. علاوه بر این، مشتریان نه تنها غذای سالم بیشتری تناول می کنند (چه به صورت بیرون بر و چه صرف غذا در رستوران ها)، نسبت به منبع تامین غذا آگاهی کسب کرده و از هر گونه اقدام سبز شما در کسب و کارتان مطلع می باشند که این امر به نوبه خود به اعتبار شرکت شما بیشترخواهد کرد.

چند توصیه عملی:

 • هنگامی که تصمیم داشتید که اقدامات سبز کسب و کار برای کسب و کار خود را آغاز کنید، ابتدا از یک منطقه آغاز کرده و سپس به آرامی جنبه های بیشتری از کسب و کار خود را درگیر نمایید. به این ترتیب تغییرات، بیش از حد به نظر نخواهند رسید و شما به کارمندان خود فرصتی برای تطبیق یافتن تدریجی با این اقدامات خواهید داد.
 • برای کسب و کارهای کوچک، این اقدام ساده برای کاهش مصرف انرژی و آب مانند خاموش کردن دستگاهها پس از مصرف، استفاده نکردن از چندین دستگاه خنک کننده هوا در فصول گرم سال به طور همزمان و استفاده از سنسورهای گرمایشی و روشنایی که سیستمهای مورد استفاده را به طور خود کار خاموش کنند، به طور جدی به کاهش مصرف انرژی کمک می کنند. اگر شما فقط ۲۰% از کل مصرف انرژی خود را کاهش دهید، به راحتی ۵% سود به شما اضافه می شود.
 • به طور دائم در جستجوی راهکارهایی برای سازگاری بیشتر با محیط زیست باشید. در این راستا نیازی نیست که به هر نوع مشاورهای عمل کنید. زیرا آنچه که برای کسب و کار دیگری مناسب به نظر میرسد، ممکن است لزوما برای شما مناسب نباشد.
 • تغییرات را به صورت عملی انجام دهید و به مشتریان، سازمان ها، رسانه ها و هر فرد یا تشکیلات دیگری که علاقه به شنیدن آن دارد اطلاع دهید. پایداری تنها یک تصمیم اخلاقی نیست، بلکه تصمیمی مهم و سود آور برای کسب و کار شماست. بیایید از سیاستهای سازگار با محیط زیست برای کسب و کار خود کمک گرفته تا نسبت به رقبای خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید.
بازگشت به لیست