بازیافت

خاک با ظروف یکبار مصرف گیاهی چه می‌کند؟

خاک با ظروف یکبار مصرف گیاهی چه می‌کند؟

همگی‌ ما در مورد محصولات سازگار با محیط زیست اطلاعاتی‌ داریم.چرا ما باید از محصولات دوستدار محیط زیست استفاده کنیم؟ هنگامی که این محصولات در طبیعت و در خاک رها می شوند چه می شود؟
هر گونه ظروف زیست تخریب پذیری که بتواند در طبیعت تجزیه شود باعث کاهش میزان زباله، انتشار گازهای گلخانه‌ای و ایجاد شغل می شود. اما در پایان یک چیز اهمیت از بیشتری برخوردار دارد و آن خاک است. عنصری که به آینده ما نیز مربوط است. خاک سالم ارگانیسم‌های بیشماری دارد. ما نمیتوانیم مواد غذایی را بدون خاک حاصلخیز تولید کنیم.این را باید بدانیم که در طول مرحله تبدیل پسماند به کمپوست، ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تجزیه نشده و می توانند اثرات فاجعه باری را بر جای بگذارند. این نوشته راهنمای آسان برای مقابله با آلودگی‌ پلاستیکی است تا از این طریق دیگر بهانه‌ای برای خرید و استفاده از پلاستیک نداشته باشیم.

بدون شک تحقیقات بیشماری در مورد اثرات آلودگی‌ پلاستیک‌ها در خاک وجود دارد و ما نیز به نوبه خود، در حد کافی‌ متوجه اثرات مضر پلاستیکی به ویژه ذرات کوچک آن در اقیانوس‌ها شده ایم. لیکن حقیقت اصلی این است که یافتن راه حل موثر برای پاکسازی پلاستیک‌ها از محیط زیست کار دشواری است. بنابراین ما هم اکنون باید برای جلوگیری از آلودگی‌ پلاستیکی اقدام کنیم تا خاک نیز همانند آب توسط قطعات کوچک پلاستیکی مورد تهاجم قرار نگیرد و برای بقای ما بی‌ فایده نباشد.

راهکارهای مقابله با آلودگی پلاستیکی

متعهد بودن به وظیفه زیست محیطی
به وظیفه زیست محیطی‌ خود متعهد باشید. مکان‌های تحویل پسماند خشک مناطق خود را بشناسید و به هنگام تحویل پسماند خود به آنها اطلاع دهید که زباله‌های شما عاری از پلاستیک است. در حالی‌ که امروزه تمرکز بر استفاده کمتر از محصولات پلاستیکی است، دانشمندان به دنبال روش‌های جدیدی برای تجزیه زباله‌های پلاستیکی می باشند. بنا براین برای شرکت در برنامه کاهش پلاستیک در سطح جهانی‌ ابتدا پلاستیک را از زباله‌های تجزیه پذیر خود جدا سازید.

توجه داشته باشید که اکثر لیوان‌های قهوه و چای خوری، ظروف بیرون بر غذا، جعبه های شیر و ظروف کاغذی دارای یک لایه پلاستیکی هستند و در طبیعت تجزیه پذیر نیستند. مگر اینکه گواهی زیست تخریب پذیر داشته باشند. از خرید محصولاتی که فکر می‌کنید بسته بندی زیادی دارند جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که کار‌های بزرگ اغلب با قدم‌های کوچک آغاز می شوند. پس سعی کنید فردی باشید که پسماندهای مضر را به محیط زیست خود وارد نمی کند و از قطعنامه منع ورود زباله پلاستیکی به اقیانوس‌ها که توسط کشورهای عضو سازمان ملل متحد به امضا رسیده است ، حمایت می کند. متعهد باشید و به پلاستیک‌ها نه بگویید و به ما کمک کنید تا خاک مان را از آلودگی‌‌ پلاستیکی محافظت کنیم.

استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی
ظروف یکبار مصرف گیاهی خرید کنید که دارای پروانه بهداشتی ساخت بوده، زیست تخریب پذیر و دوست دار محیط زیست می باشند. محصولات زیست تخریب پذیر واقعی‌ از مواد پایه نفتی‌ ساخته نمی شوند بلکه از منابع تجزیه پذیر تشکیل شده و در شرایط صحیح (دما، رطوبت و حضور میکروب)، پس از شش ماه در طبیعت تجزیه خواهند شد و به خاک ضرری نمی رسانند. خرید ظروف گیاهی یک راه حل آسان، پایدار و سالم است چرا که این ظروف عاری از مواد سمی بوده و حتی هنگام تماس با غذای داغ از تاثیرات مخرب مواد پلاستیکی و شیمیایی بر بدن انسان به دور است.

کسب اطلاعات بیشتر
بیشتر مطالعه کنید و مطلب راجع به بازیافت پسماند به ویژه پلاستیک‌ها از طریق گزارش ها، سخنرانی‌‌ها و موارد دیگر که به راحتی از طریق اینترنت در دسترس عموم قرار دارد جمع آوری کنید. به دوستان، خانواده و همکاران خود آموزش دهید و همگان را در جریان خطرات پلاستیک در خاک قرار دهید و از این طریق به کاهش استفاده از پلاستیک‌ها به صورت همگانی سرعت ببخشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه